2003 - 2020

. . :. :: :.: ::.::: .:. .: : ::: .. :. .:..: :.. ::

LOGOS religijos, filosofijos, komparatyvistikos ir meno žurnalas

 

English   Į pradžią

Logos 101

:. Tekstilė

 

Menas

 

Santrauka

Tekstilininkė Marijona Sinkevičienė

Tekstilininkė Marijona Sinkevičienė gimė 1951 m. Tauragės rajone. 1967 m. pradėjo mokytis buvusiame Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume, 1976–1982 m. studijavo LTSR valstybinio dailės instituto Kauno vakariniame skyriuje, kurį baigusi pati pradėjo pedagogės karjerą. Ilgus metus dėstė St. Žuko technikume, o šiam tapus Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetu, iki 2018 m. čia ėjo docentės pareigas. M. Sinkevičienė išugdė daugybę jaunųjų menininkų, tačiau niekada neužmiršo asmeninės kūrybos. Dailininkė yra sukūrusi nemažai gobelenų, tapiserijų, vėliavų, miniatiūrinių tekstilės kūrinių. Jos darbų yra įsigiję Lenkijos Gdynės, Krosnos, Plungės Žemaičių, Raseinių krašto istorijos, Nacionalinis M. K. Čiurlionio ir Lietuvos dailės muziejai.
Menininkės darbai buvo pristatomi tiek užsienio, tiek Lietuvos tekstilės parodose. Jos indėlis į Lietuvos tekstilės puoselėjimą buvo įvertintas dar 1984 m., kada dailininkė gavo Respublikinę Kultūros ministerijos premiją. 2015 m. Raseinių krašto istorijos muziejus už viso gyvenimo kūrybą menininkę rekomendavo kaip kandidatę Nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti, o 2016 m. jai buvo įteiktas diplomas už kūrybinius rezultatus (skyrė Kauno dailininkų klubas „Sfinksas“ ir „Meno sparnų“ draugija).
M. Sinkevičienė dalyvavo kūrybiniuose tiriamuosiuose projektuose „Kultūros paveldas – sakralinė tekstilė“, „Apjuoskim pynėm savo kraštą“, „Menas žmogaus gerovei“ ir kituose. Ji priklauso tekstilininkių grupei „Esame“, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

 

Raktažodžiai: Marijona Sinkevičienė, tekstilės menas

https://doi.org/10.24101/logos.2019.78

Žurnalo leidėjas: VO "Logos"
:. REDAKCIJA
Vyr. redaktorė - Dalia Marija Stančienė, Vyr. redaktorės pavaduotojas - Gintautas Vyšniauskas, stilistė - Aldona Radžvilienė, stilistas (anglų k.) - John F.X. Knasas
:. REDAKCIJOS ADRESAS:
 

Laisvės pr. 60, LT-05120 Vilnius, Lietuva, tel.: 370 5 2421963, faks: 370 5 2429454.
:. ELEKTRONINIS PAŠTAS:

                                      
logos@litlogos.eu